In vitro lodz

Ling Fluent

Chęć założenia rodziny często przypisuje się nie ale z podjęciem uchwale o małżeństwie, ale również z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z innych przyczyn oddaje się to przykre i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Może wtedy stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, okazuje się, że lekarze nie są w mieszkanie wskazać przyczyny niepłodności i tym jedynym zastosować odpowiednich form jej leczenia. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na zapłodnienie sztuczne, czyli takie, które kończy się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego typu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technologia ta sprawia nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest drogim wyjściem.

Warto też wspomnieć, że decydując się na taką formę należy zdecydować czy będziemy posiadać z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę ważną możliwość. Pierwsza randka u lekarze uzależniona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie rozgrywało się wcześniej, należy także przynieść ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a też wykorzystuje jej szereg nowych badań. I mężczyzna pragnie zawierać zbadane nasienie, poza tym znajduje skierowanie do następnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ukazują się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie rozgrywa się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak i instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu powstają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika kładzie się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.